Podsumowanie 30 lat polskiego systemu antymonopolowego

Piotr Semeniuk
Dodane przez Piotr Semeniuk Lipiec 18, 2019 12:09 Uaktualniony

Podsumowanie 30 lat polskiego systemu antymonopolowego

Marek Martyniszym oraz Maciej Bernatt przygotowali naprawdę fajny materiał o historii polskiego antymonopolu.

Artykuł ‘Implementing a competition law system—Three Decades of Polish Experience’ został opublikowany w Journal of Antitrust Enforcement. Jest on efektem dwuletnich badań, które uwzględniały pogłębione rozmowy-wywiady z wszystkimi (byłymi i obecnym) prezesami UOKiKu, sędziami Gronowskim i Turlińskim, wieloma praktykami, doradcami urzędu, jak i z byłym wicepremierem Balcerowiczem. Dodatkowo, wnioski opierają się na różnorodnych danych dotyczących funkcjonowania systemu, które dotychczas nie były zebrane/ wykorzystywane w tym kontekście.

Artykuł jest dostępny na stronie journalu pod adresem: https://doi.org/10.1093/jaenfo/jnz016 (Marek Martyniszy chętnie udostępni przez email kopie tekstu osobom, które nie mają dostępu: Marek w takich sytuacjach prosi o kontakt na m.martyniszyn@qub.ac.uk).

Pełen raport, który zawiera więcej informacji (zwłaszcza w sekcji nt. enforcement oraz co do rynku praktyków) oraz szerszy kontekst, jest dostępny bezpłatnie na SSRN pod adresem: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3391298

Piotr Semeniuk
Dodane przez Piotr Semeniuk Lipiec 18, 2019 12:09 Uaktualniony
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found