Wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie C-413/14 P Intel v Commission – warsztaty SPK, 5.10.2017

Marcin Mleczko
Dodane przez Marcin Mleczko Wrzesień 26, 2017 18:23

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie C-413/14 P Intel v Commission – warsztaty SPK, 5.10.2017

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji współorganizowane z kancelarią Dentons pt. „Wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie C-413/14 P Intel v Commission”, które odbędą się w dniu 5 października br. o godz. 16:30 (rejestracja od godz. 16:00) w hotelu Polonia Palace, Al. Jerozolimskie 45, Warszawa (warsztaty prowadzone będą w języku angielskim).

Wrześniowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Intel uczynił zadość postulatowi “bardziej ekonomicznego podejścia” w orzecznictwie antymonopolowym przynajmniej w jednym – dość paradoksalnym – aspekcie. Wyrok ten jest mianowicie niezwykle “ekonomiczny” w słowach – i to akurat w tej części, w której docenilibyśmy raczej mniej “ekonomiczne” podejście do redakcji tekstu. Lakoniczność i pytyjski język Trybunału wywołały istną eksplozję teorii spiskowych na temat implikacji tego orzeczenia. Czy potencjalny skutek rabatów lojalnościowych stosowanych przez przedsiębiorców o pozycji dominującej ostatecznie ma znaczenie (innymi słowy, czy fakty w sprawie mają znaczenie)? Jeśli tak, to na jakim etapie analizy? Czy też może takie rabaty są nadal naruszeniami “przez cel” – a jeśli fakty tego nie potwierdzają, to tym gorzej dla faktów? I co to właściwie jest “naruszenie przez cel” tak jak je rozumie Trybunał w sprawie Intel? Czyżby w artykule 102 Traktatu też było miejsce na regułę rozsądku ? Jak pogodzić orzeczenie Trybunału w sprawie Intel z wyrokiem w sprawie Post Danmark II? Last not least, czy wyrok w sprawie Intel to rewolucja, subtelna erozja podejścia formalnego, czy elegancki unik poprzez “proceduralne rozwiązanie materialnego problemu”?

Próbę odpowiedzi na te i inne pytania w trakcie warsztatów, na które zapraszamy, podejmie James Venit, partner kancelarii Dentons (Bruksela), który reprezentował Intel w postępowaniu przed Komisją Europejską i przed Sądem. James posiada rozległe doświadczenie w zakresie europejskiego prawa konkurencji. Reprezentował międzynarodowe firmy w postępowaniach przed Komisją Europejską w sprawie kontroli koncentracji oraz na podstawie art. 101 i 102 Traktatu, dotyczących szerokiego spektrum sektorów gospodarki. Jest autorem licznych publikacji nt. różnych aspektów unijnego prawa konkurencji. Wyróżniany w międzynarodowych rankingach jako wiodący praktyk.

Po części oficjalnej z okazji rozpoczęcia roku akademicko-warsztatowego serdecznie zapraszamy na koktajl.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym spk@spk.com.pl lub telefonicznie 022-242 56 54.

Marcin Mleczko
Dodane przez Marcin Mleczko Wrzesień 26, 2017 18:23
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found