Ekonomia w służbie prawa konkurencji – Cykl Warsztatów UOKiK, Compass Lexecon i SPK

Marcin Mleczko
Dodane przez Marcin Mleczko Styczeń 17, 2017 15:40 Uaktualniony

Ekonomia w służbie prawa konkurencji – Cykl Warsztatów UOKiK, Compass Lexecon i SPK

Zapraszamy do wzięcia udziału w bardzo ciekawym cyklu warsztatów dotyczącym ekonomii w prawie konkurencji, które rozpoczną się 8 lutego w siedzibie UOKiK (9.30-14.00).

Przedmiotem dyskusji będzie kwestia wykorzystania narzędzi ekonomicznych w postępowaniach organów antymonopolowych i przed sądami powszechnymi. Ponadto w części warsztatowej paneliści przeanalizują konkretne sprawy z zakresu prawa konkurencji, w których zastosowano ekonomiczne podejście (tzw. more economic approach). W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Compass Lexecon – prof. Damien J. Neven, były Główny Ekonomista ds. konkurencji w Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej oraz Aleksandra Boutin, wieloletni pracownik Dyrekcji ds. Konkurencji KE, oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów kierujący na co dzień pracą departamentów ochrony konkurencji i analiz rynku (Wojciech Dorabialski i Nikodem Szadkowski).

Rejestracja na pierwsze warsztaty prowadzona jest pod adresem mailowym spk@spk.com.pl. Osoby dokonujące zgłoszenia proszone są o podanie pełnych danych – imienia i nazwiska, nazwy instytucji i pełnionej funkcji.

Program_Ekonomia_Prawa_Konkurencji_warsztaty_20170208-page-001

 

Marcin Mleczko
Dodane przez Marcin Mleczko Styczeń 17, 2017 15:40 Uaktualniony
Napisz komentarz

komentarze 2

  1. Paweł G. Luty 7, 21:12

    Kompletna abstrakcja dla polskiego uokik, formalizm od lat i dążenie do rozgłosu karami w sprawach ZIK, potem kary uchylane często przez SOKiK lub SA i SN. Sprawy antymonopolowe to gminy i wodociągi, gdzie ekonomiczne podejście ciężko zastosować, albo nie ma to sensu przy karach wielkości kilku tysięcy euro.

    Odpowiedz na ten komentarz
  2. Marcin Kmieć Luty 27, 13:32

    Byłem i nie żałuje :) Fajnie było :)

    Odpowiedz na ten komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found