Udziałowcy Nord Stream II wycofują wniosek z UOKiK

Marcin Mleczko
Dodane przez Marcin Mleczko Sierpień 13, 2016 15:30 Uaktualniony

Udziałowcy Nord Stream II wycofują wniosek z UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podał informację, że sześciu przedsiębiorców uczestniczących w planowanej transakcji  wycofało wniosek o utworzenie wspólnej spółki, która miała zaprojektować, finansować, budować oraz zajmować się eksploatacją gazociągu Nord Stream II, biegnącego z  rosyjskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego do punktu wyjścia niedaleko Greifswald w Niemczech. Przedsiębiorcy, którzy wycofali wniosek to PAO Gazprom z Federacji Rosyjskiej, Uniper Global Commodities SE z Niemiec, ENGIE SA z Francji, OMV Nord Stream II Holding AG ze Szwajcarii, Shell Exploration and Production (LXXI) B.V. z Holandii, Wintershall Nederland B.V. z Holandii.

Zgodnie z prawem antymonopolowym w związku z wycofaniem  wniosku przez przedsiębiorców Prezes UOKiK umorzy prowadzone postępowanie.

Wycofanie wniosku oznacza, że nie jest możliwe utworzenie przez 6 podmiotów wspólnego przedsiębiorcy, który miał zająć się budową gazociągu Nord Stream 2. To czerwone światło dla tej transakcji – wyjaśnia Prezes UOKiK Marek Niechciał.

Udziałowcy twierdzą, że porzucenie planów tworzenia nowej spółki nie wpłynie na realizację projektu.

Marcin Mleczko
Dodane przez Marcin Mleczko Sierpień 13, 2016 15:30 Uaktualniony
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found