Polityka INSIGHT wybrała najlepsze kancelarie prawne

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Luty 1, 2016 09:42

Polityka INSIGHT wybrała najlepsze kancelarie prawne

28 stycznia 2016 r. w siedzibie „Polityki” odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników pierwszej edycji „Rankingu kancelarii regulacyjnych” przygotowanego przez analityków Polityki INSIGHT. Ranking obejmuje pięć dziedzin prawa regulacyjnego – prawo bankowe, energetyczne, konkurencji, telekomunikacyjne i farmaceutyczne. Jest pierwszym w Polsce rankingiem kancelarii prawnych opartym o dane jakościowe, a na jego wyniki złożyły się oceny, które przyznały kancelariom największe polskie spółki z sektorów regulowanych. Na podstawie końcowej punktacji, Polityka INSIGHT w każdej dziedzinie prawa podzieliła nagrodzone kancelarie na trzy „grupy”.

Ogłoszeniu wyników rankingu towarzyszyła prezentacja raportu o sektorze kancelarii prawnych zajmujących się prawem regulacyjnym, którego autorami są dr Piotr Semeniuk i Justyna Jawor z działu prawnego Polityki INSIGHT.

W prawie bankowym za najlepsze w Polsce Polityka INSIGHT uznała kancelarie Allen & Overy, Clifford Chance i Linklaters („Grupa 1”). Docenione zostały także Dentons, DZP, Norton Rose, Baker & McKenzie, CMS, FKA, Greenberg Traurig i Weil („Grupa 3”).

Liderem w energetyce okazała się kancelaria CMS („Grupa 1”), a zaraz za nią Dentons, Norton Rose i WKB („Grupa 2”). Listę zwycięzców w tej dziedzinie zamyka Chadbourne & Parke, Allen & Overy oraz DZP („Grupa 3”).

Najlepszą kancelarią z prawa telekomunikacyjnego została GWW („Grupa 1”). Bardzo dobry wynik uzyskały także Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Wierzbowski Eversheds („Grupa 2”). Na podium dostały się też Dentons, Baker & McKenzie i SMM Legal („Grupa 3”).

W prawie konkurencji najwyższe wyniki osiągnęły kancelarie Allen & Overy, Linklaters, Dentons, WKB i SK&S („Grupa 1”), a zaraz po nich uplasowała się Clifford Chance („Grupa 2”). Do rankingu w tej dziedzinie udało się także wejść kancelariom: CMS, Hogan Lovells, Baker & McKenzie, Modzelewska & Paśnik, Centrum Prawa Konkurencji E. Modzelewska-Wąchal i krakowskiej kancelarii Markiewicz & Sroczyński („Grupa 3”).

Z prawa farmaceutycznego bezkonkurencyjne okazały się kancelarie DZP oraz Kieszkowska Rutkowska Kolasiński („Grupa 1”). Sukces w tej dziedzinie odniosły też Czyżewscy Legal, DFL Legal i kancelaria Dentons („Grupa 2”).

Przy okazji ogłoszenia wyników rankingu Polityka INSIGHT zorganizowała debatę na temat prawa i polityki regulacyjnej, w której udział wzięli p.o. prezesa UOKiK, Adam Jasser oraz wiceminister cyfryzacji, Piotr Woźny. Jasser podsumował ponad półtora roku urzędowania, a za swój największy sukces uznał usprawnienie działalności UOKiK. Woźny podkreślił z kolei, że regulatorzy tacy jak Urząd Komunikacji Elektronicznej powinni być otwarci na dyskusję z przedstawicielami regulowanych branż.

 

 

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Luty 1, 2016 09:42
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found