Microsoft Antitrust Compliance Office

Marcin Mleczko
Dodane przez Marcin Mleczko Grudzień 3, 2015 15:56 Uaktualniony

Microsoft Antitrust Compliance Office

Komisja Europejska od lat interesowała się sposobem w jaki Microsoft promuje swoją przeglądarkę internetową Internet Explorer, dołączając ją do systemów operacyjnych Windows, bez oferowania żadnej alternatywy. Microsoft, po latach sporów w tej kwestii, obiecał wówczas Komisji, że zmieni się to wraz z nadchodzącym systemem Windows 7. Gdy okazało się, że 15 milionów kopii nowego systemu Windows 7 wysłanych wtedy do krajów Unii nie posiada obiecanej możliwości wyboru przeglądarki (co Microsoft tłumaczył wtedy jako błąd techniczny), nałożona została wspomniana wcześniej kara za złamanie umowy.
Kilka dni temu jeden z sporów wynikających jeszcze z tamtych naruszeń, zakończył się ugodą. W jej ramach, softwarowy gigant zdecydował się na utworzenie „Antitrust Compliance Office”– biura, które będzie stało na straży przepisów prawa konkurencji. Zgodnie z seattletimes.com, w przeciągu następnych pięciu lat, firma ma zainwestować w nie 42.5 milionów dolarów. Biuro ma składać raporty bezpośrednio do zarządu, kontrolując zarówno prawo amerykańskie i europejskie.
Tymczasem w Polsce, jak dowiadujemy się ze strony CARS, konferencja na temat Competition Compliance, która miała się odbyć w dniu 18 stycznia 2016 r., została odwołana ze względu na niewielkie zainteresowanie.
Marcin Mleczko
Dodane przez Marcin Mleczko Grudzień 3, 2015 15:56 Uaktualniony
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found