Wzmocniony zespół kancelarii Hansberry Tomkiel

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Październik 19, 2015 11:05 Uaktualniony

Wzmocniony zespół kancelarii Hansberry Tomkiel

Do kancelarii Hansberry Tomkiel dołączył dr Grzegorz Materna, prawnik z ponad czternastoletnim stażem, specjalizujący się w antymonopolowej ochronie konkurencji. Doktor nauk prawnych, radca prawny – członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Były Dyrektor Departamentu Ochrony Konkurencji w UOKiK. Z urzędem antymonopolowym związany w latach 2001-2015.

We wrześniu 2014 roku Dorothy Hansberry-Bieguńska – były prokurator USA w sprawach antymonopolowych i Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel – była szefowa polskiego organu antymonopolowego, połączyły siły i doświadczenie i rozpoczęły współpracę pod szyldem Hansberry-Tomkiel. Teraz dołącza do nich jeden z uznanych praktyków w dziedzinie ochrony konkurencji – Grzegorz Materna, który przez ostatnie sześć lat kierował praktyką antymonopolową w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Grzegorz Materna zdobywał praktyczną wiedzę i doświadczenie m.in. prowadząc postępowania administracyjne, organizując kontrole i przeszukania u przedsiębiorców, a także reprezentując Prezesa Urzędu przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Sądem Apelacyjnym. W ostatnim okresie był zaangażowany przede wszystkim w prace nad kompleksowym pakietem zmian w przepisach prawa antymonopolowego (nowelizacja weszła w życie 18 stycznia br.) oraz w problematykę zwalczania zmów przetargowych. Praktykę łączy z działalnością naukową – w 2009 r. obronił rozprawę doktorską w Instytucie Nauk Prawnych PAN, w którym jest obecnie adiunktem. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji na temat prawa ochrony konkurencji i konsumentów oraz ochrony własności intelektualnej. Grzegorz Materna ma również doświadczenie w pracy dydaktycznej w ramach studiów podyplomowych SGH oraz INP PAN.

Cenię doświadczenie i osiągnięcia obu partnerek kancelarii Hansberry Tomkiel. Cieszę się z możliwości ponownej współpracy z Małgorzatą Krasnodębską-Tomkiel, z którą łączy mnie wieloletnia praktyka w UOKiK – mówi Grzegorz Materna. Profil działalności kancelarii, zorientowanie na sprawy z zakresu ochrony konkurencji, pozwoli mi najlepiej wykorzystać dotychczasowe doświadczenie i wiedzę. Jestem przekonany, że w nowym miejscu pracy procentować będzie umiejętność łączenia przeze mnie praktyki stosowania prawa konkurencji z działalnością naukową w tej dziedzinie – dodaje.

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Październik 19, 2015 11:05 Uaktualniony
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found