Konferencja UOKiK i CARS o ekonomii prawa konkurencji

Piotr Semeniuk
Dodane przez Piotr Semeniuk Październik 5, 2015 22:11 Uaktualniony

Konferencja UOKiK i CARS o ekonomii prawa konkurencji

W najbliższy wtorek i środę (13-14 października 2015 r.) Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CARS) organizują dwudniową konferencję „Ekonomia Ochrony Konkurencji”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UOKiK w Warszawie.

Konferencję rozpocznie międzynarodowe seminarium na temat porozumień wertykalnych, które odbędzie się we wtorek. Zaproszeni eksperci zastanawiać się będą, jak w poszczególnych państwach kształtowane są kryteria oceny porozumień wertykalnych i m.in. zastosowania wobec nich programu łagodzenia kar leniency. Przedmiotem dyskusji będą również ograniczenia wertykalne w sektorze e-commerce, w tym potencjalne naruszenia zakazu praktyk ograniczających przez tzw. platformy internetowe. Ta część konferencji odbywać się będzie w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na polski. Do najbardziej znanych gości z zagranicznego świata antitrustu, którzy pojawią się we wtorek w Warszawie można zaliczyć prof. Williama Kovacic’a oraz Luc Peeperkorn’a, czołowy ekspert ds. konkurencji Komisji Europejskiej.

W środę odbędzie się krajowa część konferencji, podczas której przedstawiciele środowisk akademickich – prawnicy i ekonomiści, eksperci, a także praktycy biznesu poruszą kwestię teoretycznych i praktycznych aspektów zastosowania narzędzi analizy ekonomicznej w prawie konkurencji.

Program konferencji można znaleźć pod poniższym linkiem.

Piotr Semeniuk
Dodane przez Piotr Semeniuk Październik 5, 2015 22:11 Uaktualniony
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found