Prezes UOKiK dr Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel odwołana

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Luty 10, 2014 11:53

Prezes UOKiK dr Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel odwołana

Lutowy poniedziałek 2014 r. wbije się w pamięć społeczności prawa i ekonomii konkurencji. UOKiK poinformował na swojej stronie internetowej, że Premier odwołał dr Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel ze stanowiska Prezesa UOKiK.

Duży news i duża niespodzianka. Trzeba przyznać, że, pełniąca funkcję Prezesa UOKiK od 4 czerwca 2008 r., dr Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel (wpis gościnny na Antitrust in Poland) ukształtowała nowoczesną politykę konkurencji w Polsce oraz, nie waham się tego sformułowania użyć, umocniła pozycję polskiego organu antymonopolowego i Polski na arenie międzynarodowej. Dość wspomnieć o ubiegłorocznej konferencji Międzynarodowej Sieci Konkurencji w Polsce!

Wydaje się, że o ile zmiana na stanowisku „głównego rozdającego” w zakresie prawa konkurencji na świecie nie jest czymś nadzwyczajnym, to w Polsce sytuacja wyglądała zawsze na stabilną (z wyjątkiem Prezesa Marka Niechciała, który pełnił funkcję niewiele ponad rok). Stabilizacja polityki konkurencji jest wartością samą w sobie, dla interesariuszy zajmujących się prawem i polityką konkurencji czy objętych polityką konkurencji przedsiębiorców.

Wreszcie, zmiana o tyle mnie dziwi, że dr Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel jest uosobieniem planowanych zmian w prawie konkurencji, które znajdują się przecież wciąż na etapie legislacyjnym.

W każdym razie spodziewam się, że dr Krasnodębska-Tomkiel w dalszym ciągu będzie miała wpływ na politykę konkurencji czy to jako akademik czy praktyk, może niekoniecznie tylko w Polsce?

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Luty 10, 2014 11:53
Napisz komentarz

komentarze 2

  1. głos z krk Luty 11, 14:04

    ciekawe czy to opóźniony odwet za pge i energę ;-) należy winszować również pracodawcy, który niespodziewanie wręczył kopertę z wypowiedzeniem

    Odpowiedz na ten komentarz
  2. Aplikant Marzec 11, 13:53

    Można zdążyć się przyzwyczaić do tego typu zmian, życzę dr Małgorzacie sukcesów zawodowych… zmiany być może wyjdą jej na dobre.

    Odpowiedz na ten komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found