Kontrowersje wokół nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Listopad 4, 2013 14:35

Kontrowersje wokół nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Na stronie Business Centre Club pojawiło się pismo (datowane – 25 października 2013 r.) w którym siedem organizacji przedsiębiorców zwróciło się do sejmowej Komisji Gospodarki w sprawie prac legislacyjnych nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz ustawy – Kodeks postępowania cywilnego (o pracach nad nowelizacją pisałem już wcześniej).

Generalnie organizacje przedsiębiorców skarżą się, że w toku prac nad zmianami argumenty i opinie przedsiębiorców są pomijane. Nadto, gwarancje procesowe przedsiębiorców w świetle projektu są niewystarczające.

Przebieg procesu legislacyjnego można śledzić na Sejmu RP. Aktualnie projektem zajmuje się podkomisja nadzwyczajna pod przewodnictwem posła Tadeusza Aziewicza (dodajmy byłego Prezesa UOKiK).

O postępach będę informował na bieżąco. Jednocześnie na łamach internetowego Kwartalnika Antymonopolowego i Regulacyjnego toczy się nieustanna debata nad partykularnymi instytucjami prawnymi, które wprowadzić ma nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Dla porządku dodaję, że w Sejmie RP jest również inny projekt zmian w ustawie antymonopolowej – dot. art. 93 (bieg przedawnienia – wydłużenie terminu z 1 do 5). Zob.

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Listopad 4, 2013 14:35
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found