Dawn raid KE na spółki telekomunikacyjne

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Lipiec 12, 2013 00:50

Dawn raid KE na spółki telekomunikacyjne

W dniu wczorajszym (11 lipca 2013 r.) pojawiła się w prasie informacja o niezapowiedzianych kontrolach w spółkach telekomunikacyjnych. Na stronie Komisji Europejskiej pojawiła się lakoniczna informacja więc posiłkuję się doniesieniami prasowymi.
Według doniesień medialnych kontrole rozpoczęły się w siedzibach niemieckiej Deutsche Telekom, francuskiej Orange (przy czym jeśli chodzi o Orange w Polsce nastąpiło dementi) oraz hiszpańskiej Telefónica.
Podejrzenie rzekomego naruszenia prawa konkurencji dotyczy nadużycia pozycji dominującej przez spółki telekomunikacyjne wymienione wyżej (chyba kolektywnej?) na rynku świadczenia usług połączeń internetowych polegającego na m.in. narzucaniu nadmiernie wygórowanych opłat swoim konkurentom (pojawia się spółka pośrednicząca w dostępie do internetu jako „pokrzywdzona”- Cogent Communications).

Wydaje się, że relacje na linii spółki telekomunikacyjne – KE nie są ostatnimi czasy najlepsze i stopniowo ulegają zaostrzeniu (zob. np. obniżenie opłat za roaming).

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Lipiec 12, 2013 00:50
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found