UOKiK wszczął postępowanie przeciwko PGNiG S.A.

Arkadiusz Falecki
Dodane przez Arkadiusz Falecki Kwiecień 3, 2013 15:41

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko PGNiG S.A.

W dniu dzisiejszym Prezes UOKiK wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu S.A. (PGNiG). Postępowanie prowadzone jest w oparciu o przepisy krajowe, jak i wspólnotowe.

Prezes UOKiK kwestionuje zapisy umowne w umowach z odbiorcami przemysłowymi oraz spółkami obrotu, które kupują od PGNiG paliwo gazowe celem jego dalszej odsprzedaży. Urząd zarzuca Spółce, że wykorzystując swoją pozycję rynkową wprowadziła do umów klauzule ograniczające konkurencję, w szczególności klauzule ograniczające odbiorcom paliwa gazowego możliwości zmniejszania zamawianych na kolejne lata ilości paliwa gazowego w stosunku do zamawianych wcześniej, czy też klauzule utrudniające kontrahentom odsprzedawanie gazu zakupionego w PGNiG.

Komunikat o wszczętym postępowaniu znajduje się tu.

Dla przypomnienia, w zeszłym roku Prezes UOKiK zakwestionował umowy stosowane przez PGNiG, a Spółka dobrowolnie zobowiązała się do wprowadzenia zmian. W postępowaniu zakończonym decyzją DOK-1/2012 kwestionowane były zapisy umowne dotyczące długości okresu wypowiedzenia umowy.

Arkadiusz Falecki
Dodane przez Arkadiusz Falecki Kwiecień 3, 2013 15:41
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found