Kolejne warsztaty SPK – Sprzedaż wiązana i pakietowa jako potencjalne naruszenie prawa konkurencji

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Marzec 18, 2013 14:01

Kolejne warsztaty SPK – Sprzedaż wiązana i pakietowa jako potencjalne naruszenie prawa konkurencji

Jak informuje na swojej stronie Stowarzyszenie Prawa Konkurencji – kolejne warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji pt. „Sprzedaż wiązana i pakietowa jako potencjalne naruszenie prawa konkurencji – ekonomiczna i prawna analiza problemu” odbędą się w dniu 21 marca 2013 r. o godz. 16:30 (rejestracja uczestników od godz. 16:00) w siedzibie Stowarzyszenia tj. w kancelarii Salans, Rondo ONZ 1, piętro 30.

Głównym celem warsztatów jest przeprowadzenie spójnej i kompleksowej analizy dwóch rozpowszechnionych praktyk przedsiębiorców – sprzedaży wiązanej i sprzedaży pakietowej. W celu realizacji tego zamierzenia, przedmiotowe praktyki będą rozpatrywane zarówno poprzez pryzmat aktualnego stanu prawnego, stanowiska judykatury oraz doktryny prawnej, jak również za pomocą instrumentów dostarczanych przez nauki ekonomiczne. Warsztaty pomogą w określeniu rzeczywistej roli analizy ekonomicznej transakcji wiązanych przy ocenie grupowych i indywidualnych praktyk przedsiębiorstw, jak również kontroli koncentracji. Wszechstronna analiza transakcji wiązanych pozwala w konsekwencji na sformułowanie konkluzji, w tym postulatów de lege lata i de lege ferenda, które są niedostępne w przypadku prawnej interpretacji aktów normatywnych regulujących powyższe działania.

Warsztaty poprowadzi pan Iwo Małobęcki, który jest studentem programu LL.M. Law and Economics na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Utrechcie, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Amerykańskiego przy WPiA UW oraz członkiem Fundacji Instytut Etyki Prawniczej. W 2012 r. został jednym z laureatów konkursu 3rd Polish Law & Economics Conference w dziedzinie ekonomicznej analizy prawa oraz konkursu Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na najlepszą pracę magisterską. Jego praca poświęcona ekonomicznej oraz prawnej analizie sprzedaży wiązanej i pakietowej otrzymała także wyróżnienie specjalne Stowarzyszenia Prawa Konkurencji w tym konkursie. Jego zainteresowania koncentrują się na zagadnieniach związanych z prawem konkurencji, własności przemysłowej oraz prawem autorskim.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym: spk@spk.com.pl lub telefonicznie 22-242 56 54.

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Marzec 18, 2013 14:01
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found