Przetasowania w amerykańskich kancelariach dotyczą również konkurencji

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Marzec 30, 2009 03:29

Przetasowania w amerykańskich kancelariach dotyczą również konkurencji

Wszechobecny kryzys wpływa również na kancelarie, zwłaszcza te o globalnym zasięgu z tysiącami prawników. Ostatnimi czasy obserwuję w amerykańskim światku liczne informacje o zwolnieniach w czołowych międzynarodowych korporacjach. Niepokojące wieści dochodzą do tegorocznych absolwentów, którzy dostali się na wymarzoną posadę – wiele korporacji przesuwa moment rozpoczęcia pracy o kilka miesięcy, sugerując świeżo upieczonym prawnikom znalezienie tymczasowe pracy pro bono.
Moją uwagę jednak przykuło odejście (zwane przez niektórych wyrzuceniem) wybitnego amerykańskiego prawnika procesowego zajmującego się prawem konkurencji Michaela Hausfelda. Opuścił on Cohen Milstein Hausfeld & Toll wraz z 17 prawnikami specjalizującymi się w prawie konkurencji i założył własną kancelarię. Interesujące są kulisy odejścia a mianowicie różnica zdań w sposobie prowadzenia praktyki w zakresie międzynarodowego antitrustu. Hausfeld to człowiek o szerokim spojrzeniu na konkurencje, można by rzec globalnym. Rozumiał on, że międzynarodowa konkurencja wymaga sieci kancelarii na całym świecie, to był właśnie przyczynek do rozstania.
Samo odejście wydaje się nie zaszkodziło specjalnie Hausfeldowi, który w jednym z wywiadów stwierdził, iż 95% klientów zdecydowało się kontynuować współpracę. Co więcej, w tym miesiącu jego nowa kancelaria obwieściła, że udało jej się doprowadzić do pierwszego kiedykolwiek prywatnego porozumienia dot. (settlement) globalnego kartelu.
Warto podkreślić w tym miejscu jak bardzo liczy się w obecnej pracy tzw. portfolio klientów i specjalizacja pracy prawniczej.

Więcej informacji:
http://www.abajournal.com/news/dispute_over_antitrust_focus_may_have_caused_cohen_milstein_rift/

http://www.hausfeldllp.com/pages/inthenews/164/hausfeld-llp-announces-first-ever-private-settlement-of-global-cartel

Szymon Syp
Dodane przez Szymon Syp Marzec 30, 2009 03:29
Napisz komentarz

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Bądź pierwszą osobą która doda komentarz do artykułu.

Napisz komentarz
Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola oznaczone są*

Wydarzenia

No events found